A Mecsekvidék Helyi Közösség Egyesület szervezésében zajló Civil Információs Napok keretében folytatódik a térségben pályázó civil szervezetek felkészítése a közeljövőben kiírásra kerülő LEADER felhívásokra. A találkozók célja, a térség civil szervezeteinek aktivizálása, a HFS-ben megfogalmazott célok ismertetése, a civilek valós problémáinak és igényeinek megismerése, projektek generálásához segítség nyújtása, a civilek közötti együttműködés erősítése.
A következő szakmai ötletgeneráló műhelymunka időpontja: 2024. október 24. du. 16.00 óra.
Helyszíne: Pécs, Vasutas Művelődési Ház (Pécs, Váradi Antal utca 7/2), 6. sz. nagyterem.
A részvétel regisztrációhoz kötött, ehhez a link itt található: https://forms.gle/3W6Uv6w2xJHNUBAUA
Az ötletgeneráló műhelyek célja, hogy a bevont szakemberek segítségével folytatódjon a Helyi Fejlesztési Stratégia intézkedéseiben megfogalmazott célokhoz kapcsolódó, a helyi közösség tényleges igényeit és törekvéseit tükröző innovatív és gyakorlatias ötletek fejlesztése, pályázattá formálása.
Kérjük, hogy a műhelymunkára készülj a közösségedet érintő, a Leader pályázat keretében megvalósítható ötleteiddel, javaslataiddal, hogy egymást segítve az ötletekből valós programok, megvalósítható projektek szülessenek.
A műhelymunkák három téma területen zajlanak, a Cserkúton ismertetett Felhívás tervezetekhez illeszkedve, a 2. és 3. intézkedéséhez kapcsolódva.
Témavezetők:
Dóri Éva közösségfejlesztő, közművelődési szakértő, PTE-BTK HFMI tanársegéd
Bognár Csaba, pszichológiai mentor, a Pécsi Playback Színház vezetője
Török Bettina P-AGE Tudatos Öregedés, társalapító, PTE Demográfia és Szociológia Doktori Iskola, doktorandusz
Knyihár Éva közösség(sz)építő
2. Intézkedés – támogatott tevékenységek
A közösségi terek infrastrukturális fejlesztése, épített és kulturális örökség megőrzése.
Helyi társadalmi összefogás, közösségek támogatása, helyi kötődések erősítése, a közösségi gondolkodás és megmozdulások ösztönzése és ezek feltételeinek biztosítása.
Tevékenységek:
– Épület, építmény felújítása, bővítése, korszerűsítése, meglévő ingatlan külső-belső átalakítása, belső felújítása,
– Eszköz és/vagy gépbeszerzés,
– Rendezvények, táborok megvalósítása, honlap fejlesztés,
– Generációk közötti együttműködést szolgáló, hagyományőrző közösségek működési költségei,
– Helyi értéktárak létrehozásával kapcsolatos online felület létrehozása, értékőrző tevékenység.
3. Intézkedés – támogatott tevékenységek
Térségen belüli együttműködések kialakítása, fejlesztése (gazdasági szereplők együttműködése, közösségfejlesztés, térségi értéktár kialakítása, helyi termék értékesítési szervezetek/hálózatok kialakítása, turisztikai együttműködések kialakítása, generációk esélyegyenlőségi programjai).
Tevékenységek:
– Szervezet létrehozása, működtetése: A pályázat tárgyát képező, programszerű tevékenységet szervezet működtetése.
– Eszköz- es anyagbeszerzés: A programok megvalósításához szükséges kisértékű eszközök, anyagok beszerzése.
– Rendezvényszervezés: A programok megvalósításához szükséges rendezvényszervezési költségek.
– Webfejlesztés: térségi értéktárak létrehozásával kapcsolatos online felület létrehozása.
Fenti tevékenységeken túl, a közösségi tervezéssel, a településen belüli, a települések közötti együttműködéssel megvalósuló projektötletek.
A találkozók alkalmával segítséget szeretnénk nyújtani ahhoz, hogy a helyi igények alapján felmerült projekt ötleteket fejlesszük, konkrét, a pályázati felhíváshoz kapcsolódó ismereteket, információkat nyújtsunk.
A programra szeretettel várjuk a civil szervezeteket és a települések vezetőit, munkatársaikat, minden érdeklődőt.